preloader icon
   
Petr Korč
 

Milí spoluobčané, přátelé,

jistě se mnou budete souhlasit, že naše město Frýdek-Místek potřebuje pro svůj další vývoj a rozvoj jasnou vizi a společný cíl. 

Proto jsem se rozhodl, že se postavím do čela politického klání o budoucí podobu frýdecko-místecké radnice a v podzimních volbách do zastupitelstva obce, které se budou konat 5. a 6. října 2018, povedu jako nadstranický kandidát na primátora jednu z kandidátek.

Narodil jsem se, žiji a pracuji ve Frýdku-Místku už více než čtyřicet let. Město mě přitáhlo zpět i po studiích, je to můj domov a přeji si, aby zde chtěly žít i mé děti. Není u nás v České republice mnoho míst, ve kterých můžeme zažívat tak silný pocit sounáležitosti a bohatý komunitní život. Mohl jsem se o tom osobně přesvědčit opakovaně, zejména když jsme zakládali a léta rozvíjeli benefiční festival Sweetsen fest.

Často jsem slýchal, že Frýdek-Místek je místo, odkud každý, kdo může, odchází. Ale věděl jsem, dřív než to potvrdily statistiky, že tomu tak není.  Žijeme ve městě, které neztratilo své kořeny, dokáže žít přítomností a má velký potenciál. Jeho budoucnost jsme my, jeho obyvatelé. A pokud ji chceme využít ve prospěch nás všech, potřebujeme opravdu kompaktní, prozíravé a fundované vedení města a skutečnou osobnost v jeho čele. 

Vím, že mnoho z Vás propadá skepsi a přiklání se k názoru, že samotný člověk nic nezmůže. Politiku dnes z velké části ovládají zkostnatělé strany a účelové projekty, které nejsou schopny a z podstaty ani nemohou reagovat na naše skutečné potřeby. To ale máme sílu a příležitost změnit na regionální úrovni.

Dlouho jsem zvažoval, zda a jak se zapojit do politického života v mém rodném městě. Hledal jsem partnera, který tak jako já vnímá Frýdek-Místek v souvislostech a má k městu skutečný pozitivní vztah. A nakonec jsem ho našel. 

V minulých volbách se do vedení města dostal nový subjekt. Regionální hnutí, složené z místních osobností. A navíc hnutí, které nezůstalo alibisticky v opozici, ale v 6 lidech ve 43 členném zastupitelstvu postupně začalo aktivně vstupovat do léta budovaných mocenských struktur, aby mohlo zodpovědně splnit sliby, které dalo občanům města. V tom vidím jeho největší sílu a potenciál. 

Bedlivě jsem sledoval, jak, ač v menšině, úspěšně a vytrvale prosazuje toto hnutí body ze svého volebního programu. Od těch, které nám šetří prostředky, jako je svoz odpadu pro děti do 3 let zdarma, snížení cen tepla, snížení daně z nemovitosti, systematické revitalizace budov, přes trvalou péči o veřejný prostor a památky, úplný zákaz hazardu a heren ve městě, transparentní hospodaření a zveřejňování smluv až po memorandum o spolupráci s jedním z největších vlastníků nemovitostí ve městě, které otevírá cestu k záchraně a smysluplnému využití ojedinělých historických průmyslových budov. 

Je pro mě zásadní skutečností, že se konečně objevilo hnutí tvořené lidmi, kteří uvažují o městě s citem pro veřejný prostor, v širších souvislostech a hlavně systémově. Lidmi, kteří cítí potřebu začlenit Frýdek-Místek mezi moderní, čistá, zelená a bezpečná místa pro život. 

Frýdek-Místek čekají za několik týdnů komunální volby. Čekal jsem, jak se k nim postaví hnutí NAŠE MĚSTO F-M, které bezpochyby nastartovalo potřebné změny. Zda-li nabídne stejné kandidáty a stejná hesla, nebo se otevře novým myšlenkám, osobnostem a potřebám rozvíjejícího se města. 

A stalo se to nejlepší, co se mohlo stát. NAŠE MĚSTO F-M potvrdilo, že dokáže naslouchat, nepromarnilo příležitost a postavilo otevřenou kandidátku, která je neobyčejně kvalitní a komplexní. První velkou předností je, že většina kandidátů jsou skutečné osobnosti a odborníci ve svých oborech. Druhou předností je fakt, že ji tvoří z poloviny lidé, kteří v politickém životě obstáli s čistým štítem, a z poloviny nové tváře, tedy nová energie a nové nápady. Cítím, že s takovým partnerem máme velkou šanci realizovat mnohé z toho, co již započalo a o čem jsme doposud jen společně snili.

Rozhodl jsem se, že v čele takto kvalitního týmu mohu a chci stát. 

Za sebe osobně Vám mohu a chci slíbit, že pokud získám Vaši důvěru a hlasy, udělám vše, co bude v mých silách, abych byl opravdovým lídrem, a pokusím se pozitivní energii města, kterou tak dobře známe a cítíme, přenést i na radnici, která se musí stát místem konstruktivní a smysluplné práce ve prospěch všech občanů. Nepřestanu tak jako celý svůj život hledat společnou řeč s Vámi se všemi.

Zodpovědně s nadhledem.Petr Korč, kandidát na primátora a lídr kandidátky NAŠE MĚSTO F-M
 

úvod otevřený dopis aktuálně životopis ohlasy kontakt Facebook  
© 2018 Všechna práva vyhrazena | Petr Korč

-->